Delicate Чи Onerous Skills? Найважливіші Навички Проджект-менеджера

Коли справжній користувач сідає за продукт, випливає безліч багів, неочевидних раніше. Загалом, майбутні Product Managers можуть розраховувати на участь у прийнятті рішень, що стосуються продуктів “коли”, “що” та “як”. Для цього потрібен великий спектр знань, що включає певні технічні ноу-хау та глибоке розуміння лідерства продукції. Сюди ж можна віднести вміння публічно виступати. Нехай це не будуть презентації перед всією компанією, але невеликі спічі на зборах — це теж публічний міні-виступ. Усім спеціалістам необхідно спілкуватися, обмінюватися знаннями, тому важливо не лише брати участь у різноманітних спільнотах, але й уміти їх створювати.

  • По-друге, банально вчити англійську до Advanced рівня.
  • Залежно від покладених функцій, зростає рівень проєктного менеджера.
  • Крім того, співпраця змушує приймати думку партнерів — і приймати все, чим вони від нас відрізняються.
  • Тут варто розвивати своє терпіння, навчитися аналізувати ситуацію, змінювати свою думку під впливом незаперечних аргументів.
  • Співпраця — це про вміння попросити допомоги й перехід від суперництва до колаборації задля досягнення високих результатів.
  • З переходом на гібридний або віддалений формат роботи лідери зіткнулися із завданням — їм потрібно вміти вибудовувати в команді атмосферу підтримки та кооперації.

У книзі описано практичний підхід до роботи з інноваціями та отримання прибутку з них, який можна адаптувати під будь-яку нішу. В основі практично кожного успішного IT-продукту лежить правильно побудована бізнес-модель. Олександр Остервальдер разом з Ів Піньє представляють просту методику розроблення бізнес-моделі, яку часто використовують у технологічних компаніях. Такий підхід допомагає отримати загальну стратегічну картину, заощаджуючи час на обговорення тактичних кроків. Ми розібралися, які навички мають бути у продакт-менеджера та куди зростати далі. Поговоримо про те, який досвід допоможе швидше увійти до професії.

Гнучкі Навички Pm, Відповідно До Аналітики Wef:

Професор кафедри менеджменту Каліфорнійського університету в Берклі, Мортен Гансен учить об’єднувати людей і використовувати силу співпраці. Книжка ґрунтується на 15-річному дослідженні теми колаборації. Рекомендації підійдуть для лідерів і керівників усіх сфер — від власників бізнесу й директорів шкіл до диригентів оркестру.

Soft і hard skills для продакт-менеджерів

У статті Unit-економіка додатку ми розглядаємо взаємозв’язки між метриками та даємо поради щодо їх оптимізації. У результаті підхід jobs-to-be-done генерує масу інформації, яка допомагає створювати різні рішення для однієї проблеми. Щоб ставити лайки чи зберігати статті та новини, потрібно увійти або зареєструватись. Уміння вести діалог і раніше було важливим софт скілом, особливо для тих посад, яким потрібно багато спілкуватися з клієнтами та командами. Найближчого року важливість ефективної комунікації зросте.

Навички Тайм-менеджменту

Ця книжка — чудове доповнення до «осяянь» Стіва Бланка і буде корисною для всіх, хто хоче запустити стартап або вдосконалити вже наявну бізнес-модель у компанії. Ерік Ріс вважає, що для створення успішного продукту і його просування потрібно дотримуватися чіткої методики, виконуючи все «крок за кроком». В основі підходу лежить принцип швидкого тестування ідей на реальних користувачах з подальшим коригуванням бізнес-моделі. Головна мета таких дій — визначити найбільш життєздатний варіант продукту, у запуск і просування якого є сенс інвестувати гроші та час компанії. Одна з найчастіших причин провалів в IT — це неправильно обрана стратегія розвитку компанії та продукту зокрема. Автор на прикладах показує та пояснює, як відрізнити good technique і unhealthy strategy, і як правильно ставити цілі та знайти оптимальний вектор руху для бізнесу.

Soft і hard skills для продакт-менеджерів

Також ви будете відслідковувати ефективність кожного етапу вирви, рахувати конверсії та шукати bottleneck. Потрібно розуміти, чи буде продукт приносити прибуток. Ви розраховуватимете витрати на залучення одного користувача (CAC — Customer Acquisition Cost) і дохід з цього користувача (LTV — Lifetime Value).

Сили Оборони Шукають Різних Спеціалістів

З її допомогою можна побудувати матрицю скілів. Soft abilities або м’які навички – універсальні соціально-психологічні вміння, що не залежать від професії, але безпосередньо Product Manager вакансії впливають на успішність людини. Наприклад, щоб оцінити навички програмування Java-розробника, можна порахувати рядки коду, час написання програми, кількість допущених помилок.

Soft і hard skills для продакт-менеджерів

Якщо ви швидко втомлюєтеся від дзвонів і робочих чатів, не любите командну роботу і не вмієте порозумітися з різними людьми, то кар’єра продакту не для вас. Коли Джек прийшов у компанію, було незрозуміло, які фічі увійдуть до першої версії продукту. Команда склала величезний перелік, який було неможливо продати. Джек проаналізував конкурентів, провів глибинні інтерв’ю з аудиторією, визначив цінність товару. Вийшло скласти реалістичний список фічів для першої версії. Продакт менеджер докладає всіх зусиль, щоб у\вдосконалити продукт на кожній стадії розвитку.

По-перше, більше часу спілкуватися з бізнесом і глибоко розуміти, чим він живе. По-друге, банально вчити англійську до Advanced рівня. Це накладає відбиток на те, як ми, Product Manager’и, сприймаємо завдання і яку перспективу бачимо. Заглиблюйтеся в суть, розбирайтеся в деталях і виявляйте цікавість.

Такі навички потрібні для кожної роботи, основні з яких включаються в опис вакансій, тож вони вам вже давно знайомі. Зміст розміщених на сайті матеріалів не обов’язково відбиває офіційну позицію Work.ua. Інформація чи погляди, висловлені у матеріалах, є відповідальністю їхніх авторів. Дедалі більше команд зустрічаються у неформальних ситуаціях, проводять онлайн-ігри, разом навчаються, їздять відпочивати. Олександра Руді, HRG у диджитал-агентстві UAATEAM, поділилася з читачами Work.ua інформацією про те, які софт скіли варто розвивати цього року.

Деякі професії вимагають дуже конкретних і добре розвинених Hard Skills. Але навіть тоді Soft Skills допоможуть вам розвинути та успішно використовувати свої Hard Skills. Людям у командах хочеться відчувати турботу з боку роботодавців про їхні інтереси, отримувати регулярний фідбек та бути залученими до роботи над проєктами. Вони будуть допомагати вашій команді під час роботи над проєктом. Якщо проєктний менеджер працює в IT, для нього важливо вміти будувати SDLC – життєвий цикл розробки програмного забезпечення. Якщо в нього інша сфера діяльності, мова буде йти про будування інших процесів.

Для менеджерів команд за обставин, що динамічно змінюються, дуже важливо вміти тримати фокус і швидко ухвалювати рішення, оцінюючи ризики. Цей тренд буде актуальним у 2022 році як ніколи. Керівникам доведеться фокусуватися на швидкому рішенні та виваженому підході до оцінки можливих ризиків. Цю навичку точно варто продовжувати розвивати цього року. Кожна команда проходить декілька стадій формування, одна з яких – штурмування (Storming). Вона характеризується тим, що члени команди можуть сперечатися або критикувати її первинну місію чи цілі.

Soft і hard skills для продакт-менеджерів

Ми зібрали та систематизували інформацію про те, хто такий продакт-менеджер і що від нього очікують. Почнемо із того, чим займається продакт-менеджер. Кажуть, що Google свого часу провели кілька десятків А/В тестів, щоб з’ясувати, який відтінок синього кольору краще конвертує на рекламних посиланнях. User testing фактично роблять паралельно з consumer interview, спостерігаючи як користувач взаємодіє з додатком або системою, де виникають складнощі.

Порозумітися з командою і побудувати з нею продуктові відносини допоможуть 10 порад з управління командою. Вам доведеться розробляти довгострокову продуктову стратегію. Ви створюватимете бачення, до якої функціональності треба прийти за п’ять років. Метрик дуже багато, як і методів аналізу, і задача продакта — підбирати необхідні, залежно від кінцевої мети. Тут варто розвивати своє терпіння, навчитися аналізувати ситуацію, змінювати свою думку під впливом незаперечних аргументів.

Після того, як ви переконаєте рекрутера пропустити вас далі, потрібно підготуватися до співбесід та тестових завдань. Щоб роботодавець зрозумів, що ви вмієте робити, необхідно правильно оформити проекти в портфоліо. У статті Як описувати кейси в портфоліо, щоб пройти відбір, ми показуємо кожен крок на прикладі проектів з наших курсів і даємо заповнений шаблон у Notion. Про переваги та недоліки кожного варіанту читайте у нашій статті про типи IT-компаній. Ця інформація допоможе вибрати відповідну компанію залежно від ваших цілей.

Soft і hard skills для продакт-менеджерів

Hard abilities або жорсткі навички – це професійні вміння людини, які можна виміряти. Їх отримують на практиці й в кожній професії вони свої. Звичайно ж, за великого бажання можна обійтися лише інструментами Google (Docs, Sheets та ін.) та месенджером для https://wizardsdev.com/ організації командної роботи та управління проектом. Але це, м’яко кажучи, не надто продуктивно. Іноді досить ненадовго втратити пильність, щоб припуститися дуже серйозних помилок. Особливо коли ви знаходитесь на самому початку кар’єрного шляху як проджект-менеджер.

Related Posts

About The Author